KADRA
Artur Lesicki
Gitarzysta, kompozytor, doktor sztuki w dziedzinie sztuk muzycznych, wykładowca Katedry Jazzu Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Nominowany do nagrody Fryderyk 2016 (album Napiórkowski – Lesicki Celuloid). Uprawia różne gatunki muzyki, głównie jazz. W swoim dorobku ma około czterdziestu płyt. Wraz z Markiem Napiórkowskim prowadził czołową polską grupę Funky Groove, według magazynu Jazz Forum najlepszy zespołu jazzu elektrycznego 2003 i 2004 roku. Pierwszy album zespołu wydany przez światowy koncern PolyGram (obecnie Universal), niedługo po polskiej premierze został umieszczony w światowym katalogu firmy. Płytę własnej grupy – Artur Lesicki Acoustic Harmony An Unbelievable Silence uznano za najlepsze wydawnictwo jazzowe 2004 roku miesięcznika Gitara i Bas. Artur Lesicki współpracował m.in. z: Funky Groove (lider), Acoustic Harmony (lider), Krzysztof Kiljański, Gordon Haskell, Dorota Miśkiewicz, Urszula Dudziak, Krystyna Prońko, Katarzyna Groniec, Zbigniew Namysłowski, Henryk Miśkiewicz, Wojciech Karolak, Tomasz Szukalski, orkiestry: Tomka Szymusia, Krzysztofa Herdzina i Adama Sztaby. Występował na wszystkich liczących się festiwalach jazzowych, a także wielokrotnie za granicą m.in. w Japonii, Chinach, Francji, Włoszech, Niemczech czy Holandii. Jako muzyk sesyjny nagrywał muzykę teatralną oraz filmową, m.in.: uhonorowaną wieloma nagrodami ścieżkę dźwiękową Jana Kantego Pawluśkiewicza do filmu Papusza, big-bandowe standardy w filmie J. Majewskiego Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy, muzykę do obrazów Waldemara Krzystka, czy kompozycje teatralne Leszka Możdżera. Uczestniczył w niezliczonej liczbie programów telewizyjnych m.in.: Taniec z Gwiazdami, Fabryka Gwiazd, jako członek orkiestry i solista w festiwalach Sopot Festiwal, Top Trendy i Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Podczas swojego ponad 25 letniego doświadczenia pedagogicznego miał swój udział w wychowaniu całej rzeszy znakomicie funkcjonujących na profesjonalnym rynku muzycznym gitarzystów. Wieloletni wykładowca warsztatów jazzowych w Puławach, Blues nad Bobrem i wielu innych. Autor cenionych edukacyjnych wydawnictw multimedialnych – dwuczęściowej szkoły gitarowej DVD Rzemiosło i sztuka oraz książki poświęconej grze akordowej Jak oni to robią. Twórca autorskich programów nauczania gitary jazzowej, brał udział jako ekspert w pracach CEA. Od kilku lat prowadzi we Wrocławiu własną Szkołę Gitary.
Maciej Mazurek
Muzyk niebywale doświadczony i poruszający się w prawie każdej stylistyce muzycznej, od jazzu do blues-rocka, a także pracy sesyjnej. Jego dorobek mówi sam za siebie, mogę jedynie dodać , że wielokrotnie miałem przyjemność z nim występować i zawsze wysoki poziom jego gry był dla mnie inspirujący. Kompetencja, profesjonalizm w każdej dziedzinie muzyki – lekcje z nim pozwolą błyskawicznie wam się rozwijać.
Wykładowca Katedry Jazzu Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Laureat Międzynarodowego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego „Guitar City”. Współpracował m.in. z L.U.C (Projekt muzyczny opisujący historię Polski 1939/89), Krzysztofem Kiljańskim, Edytą Górniak, Ryszardem Rynkowskim, Justyną Steczkowską, Mieczysławem Szcześniakiem, Button Hackers, Tomaszem Szczepanikiem, Alicją Janosz. Na stałe gra także w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Podczas swojej działalności pedagogicznej był m.in.: wykładowcą internetowych warsztatów „Blues-fusion” – prowadzonych dla firmy Mayones, współpracownikiem czasopisma branżowego o tematyce gitarowej TopGuitar (warsztaty „Modern blues”), a także wykładowcą największych w kraju warsztatów gitarowych – „Blues nad Bobrem” w Bolesławcu. Ma swój udział w ogromnej liczbie sesji nagraniowych z muzyką filmową i teatralną oraz wydawnictw płytowych. w 2023 r. ukazał się autorski album gitarzysty My Home.
Bogdan „Boogie” Skiedrzyński
Był jednym z moich najlepszych studentów. Każde zajęcia z nim to była przyjemność, a zarazem wyzwanie. Jest gitarzystą w pełni świadomym, świetnie wyedukowanym i do tego poruszającym się właściwie w każdej stylistyce. Gwarantuje to wysoki poziom merytoryczny i dydaktyczny podczas jego zajęć.
Wrocławski gitarzysta i kompozytor wykonujący różne style muzyczne (głównie jazz i rock). Wykładowca gitary jazzowej w Instytucie Muzyki na Uniwersytecie Zielonogórskim. Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (specjalność: gitara elektryczna), Akademię Muzyczną im Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz Wrocławską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Dotychczasowa aktywność artysty skupiała się głównie na roli muzyka sesyjnego. Współpracował między innymi z Naaman’em, Jahnaration, Kamilem Bednarkiem, Igorem Herbutem, Natalią Kukulską, Charlie B, Krzysztofem Cugowski, teatrem muzycznym Capitol oraz wielu telewizyjnych czy festiwalowych produkcjach. Dorobek płytowy gitarzysty to głównie rockowe oraz popowe wydawnictwa m.in. Kamil Bednarek- MTV Unplugged (2019). Jest założycielem i liderem wrocławskiego tria jazzowego Amane. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie pedagogiczne, związane między innymi z wrocławską szkołą Rock and Heavy. Jego postać pojawia się w wielu publikacjach prasowych związanych z branżą muzyczną, m.in. w magazynie „Gitarzysta”, a także w produkcjach telewizyjnych. Wśród działalności muzyka można wyróżnić doświadczenie studyjne (Boogie’s Sound Studio), związane z kompleksowym tworzeniem muzyki. Jego debiut płytowy wydany w 2022 r. nagrany został w klasycznym jazzowym trio i nosi tytuł Passed Lines.
Michał Honisz
Michał Honisz to kolejny niebywale zdolny gitarzysta w naszej ekipie. Mimo młodego wieku jest muzykiem i pedagogiem doświadczonym, odnajdującym się znakomicie w różnych stylach muzycznych. Jego umiejętności, a szczególnie wiedza na temat gry akordowej robi ogromne wrażenie, czego będziecie mogli doświadczyć już od tego roku podczas zajęć w naszej szkole.
Wrocławski gitarzysta poruszający się w różnych stylach muzycznych. im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pracy pedagogicznej, uczestnik wielu workshopów (m.in. z Davidem Dorużką, Larrym Koonsem, Scottem Hendersonem, Patem Methenym, Yannickiem Robertem). Udzielał się m.in. w big bandach: francuskiej uczelni Centre des Musiques Didier Lockwood, Silesian Jazz Orchestra, Wrocławskiej Akademii Muzycznej. Grał w zespole Judyty Pisarczyk (płyta – Koncert w Trójce), w septecie jazzowym Secondary Atmosphere, w projekcie Sound Factory Orchestra. Brał udział w wielu sesjach nagraniowych dla radia i telewizji. Na co dzień skupiony głównie na stylistyce jazzowej, współzałożyciel i kompozytor wrocławskiego kwartetu Avi Jazzar.