Wykładowcy

Artur Lesicki 

Gitarzysta, kompozytor, doktor sztuki w dziedzinie sztuk muzycznych, wykładowca Katedry Jazzu Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Nominowany do nagrody Fryderyk 2016 (album Napiórkowski – Lesicki Celuloid). Uprawia różne gatunki muzyki, głównie jazz. W swoim dorobku ma około czterdziestu płyt. Wraz z Markiem Napiórkowskim prowadził czołową polską grupę Funky Groove, według magazynu Jazz Forum najlepszy zespołu jazzu elektrycznego 2003 i 2004 roku. Pierwszy album zespołu wydany przez światowy koncern PolyGram (obecnie Universal), niedługo po polskiej premierze został umieszczony w światowym katalogu firmy. Płytę własnej grupy – Artur Lesicki Acoustic Harmony An Unbelievable Silence uznano za najlepsze wydawnictwo jazzowe 2004 roku miesięcznika Gitara i Bas. Artur Lesicki współpracował m.in. z: Funky Groove (lider), Acoustic Harmony (lider), Krzysztof Kiljański, Gordon Haskell, Dorota Miśkiewicz, Urszula Dudziak, Krystyna Prońko, Katarzyna Groniec, Zbigniew Namysłowski, Henryk Miśkiewicz, Wojciech Karolak, Tomasz Szukalski, orkiestry: Tomka Szymusia, Krzysztofa Herdzina i Adama Sztaby. Występował na wszystkich liczących się festiwalach jazzowych, a także wielokrotnie za granicą m.in. w Japonii, Chinach, Francji, Włoszech, Rosji, Niemczech czy Holandii. Jako muzyk sesyjny nagrywał muzykę teatralną oraz filmową, m.in.: uhonorowaną wieloma nagrodami ścieżkę dźwiękową Jana Kantego Pawluśkiewicza do filmu Papusza, big-bandowe standardy w filmie J. Majewskiego Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy, muzykę do obrazów Waldemara Krzystka, czy kompozycje teatralne Leszka Możdżera. Uczestniczył w niezliczonej liczbie programów telewizyjnych m.in.: Taniec z Gwiazdami, Fabryka Gwiazd, jako członek orkiestry i solista w festiwalach Sopot Festiwal, Top Trendy i Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Podczas swojego ponad 25 letniego doświadczenia pedagogicznego miał swój udział w wychowaniu całej rzeszy znakomicie funkcjonujących na profesjonalnym rynku muzycznym gitarzystów. Wieloletni wykładowca warsztatów jazzowych w Puławach, Blues nad Bobrem i wielu innych. Autor cenionych edukacyjnych wydawnictw multimedialnych – dwuczęściowej szkoły gitarowej DVD Rzemiosło i sztuka oraz książki poświęconej grze akordowej Jak oni to robią. Twórca autorskich programów nauczania gitary jazzowej, brał udział jako ekspert w pracach CEA. Od kilku lat prowadzi we Wrocławiu własną Szkolę Gitary Artura Lesickiego

Maciej Mazurek

Muzyk niebywale doświadczony i poruszający się w prawie każdej stylistyce muzycznej, od jazzu do blues-rocka, a także pracy sesyjnej. Jego dorobek mówi sam za siebie, mogę jedynie dodać , że wielokrotnie miałem przyjemność z nim występować i zawsze wysoki poziom jego gry był dla mnie inspirujący. Kompetencja, profesjonalizm w każdej dziedzinie muzyki – lekcje z nim pozwolą błyskawicznie wam się rozwijać.

Artur Lesicki

Laureat Międzynarodowego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego „Guitar City” . Współpracował m.in. z L.U.C (Projekt muzyczny opisujący historię Polski 1939/89), Krzysztofem Kiljańskim, Edytą Górniak, Ryszardem Rynkowskim, Justyną Steczkowską, Mieczysławem Szcześniakiem,  Button Hackers, Tomaszem Szczepanikiem, Alicją Janosz.  Na stałe gra także w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Podczas swojej działalności pedagogicznej był m.in.: wykładowcą internetowych warsztatów „Blues-fusion” – prowadzonych dla firmy Mayones, współpracownikiem czasopisma branżowego o tematyce gitarowej TopGuitar (warsztaty „Modern blues”), a także wykładowcą największych w kraju warsztatów gitarowych – „Blues nad Bobrem” w Bolesławcu. Ma swój udział w ogromnej liczbie sesji nagraniowych z muzyką filmową i teatralną oraz wydawnictw płytowych.

Bogdan „Boogie” Skiedrzyński

Jeden z moich najlepszych studentów. Każde zajęcia z nim to była przyjemność, a zarazem wyzwanie. Jest gitarzystą w pełni świadomym, świetnie wyedukowanym i do tego poruszającym się właściwie w każdej stylistyce. Gwarantuje to wysoki poziom merytoryczny i dydaktyczny podczas jego zajęć.

Artur Lesicki

Wrocławski gitarzysta i kompozytor wykonujący różne style muzyczne (głównie jazz i rock). Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (specjalność: gitara elektryczna), Akademię Muzyczną im Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie gitary jazzowej oraz Wrocławską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Udziela się również w big bandzie Silesian Jazz Orchestra, rockowym zespole Vincent oraz uznanej orkiestrze Dziubek Band, w ramach której występował wraz ze znanymi postaciami polskiej sceny muzycznej, takimi jak Kayah, Katarzyna Stankiewicz, Ewelina Lisowska i wielu innych. Jest założycielem i liderem wrocławskiego tria jazzowego Amane. Jego dorobek płytowy to głównie rockowe oraz popowe wydawnictwa m.in. Nasty Crue- Rock’n’roll Nation (2014), czy Vincent- Infinity (2016). Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie pedagogiczne, związane między innymi z wrocławską szkołą Rock and Heavy. Jego postać pojawia się w wielu publikacjach prasowych związanych z branżą muzyczną, m.in. w magazynie „Gitarzysta”, a także w produkcjach telewizyjnych. Wśród działalności muzyka można wyróżnić doświadczenie studyjne (Boogie’s Sound Studio), związane z kompleksowym tworzeniem muzyki.

Michał Honisz

Michał Honisz to kolejny niebywale zdolny gitarzysta w naszej ekipie. Mimo młodego wieku jest muzykiem i pedagogiem doświadczonym, odnajdującym się znakomicie w różnych stylach muzycznych. Jego umiejętności, a szczególnie wiedza na temat gry akordowej robi ogromne wrażenie, czego będziecie mogli doświadczyć już od tego roku podczas zajęć w naszej szkole.

Artur Lesicki

Wrocławski gitarzysta poruszający się w różnych stylach muzycznych. Absolwent Instytutu Jazzu w Nysie (kierunek: gitara elektryczna), Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Szkoły Muzycznej I st. w Lublińcu (gitara klasyczna), uczeń Wrocławskiej Szkoły Jazzu. Posiada dziesięcioletnie  doświadczenie w pracy pedagogicznej, uczestnik wielu workshopów (m.in. z Davidem Dorużką, Larrym Koonsem, Scottem Hendersonem, Patem Methenym, Yannickiem Robertem). Udzielał się m.in. w big bandach francuskiej uczelni Centre des Musiques Didier Lockwood, Wrocławskiej Akademii Muzycznej, w zespole Judyty Pisarczyk (płyta  – Koncert w Trójce), w septecie jazzowym Secondary Atmosphere. Brał udział w wielu sesjach nagraniowych dla radia i telewizji z popowym zespolem Frele (płyta na cydyjce). Na co dzień skupiony głównie na stylistyce jazzowej, współzałożyciel i kompozytor wrocławskiego kwartetu Avi Jazzar.